Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 31-01-06, 19:28   #91
topser
Fiat Driver

Stage 5
 
topser's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 3,552
Member of:
[Fiat]
[DACIA]
[DAEWOO]
Default

vad ca vrea sa vinda masina....
topser is offline  
Old 31-01-06, 19:43   #92
sedon20dis

Stage 4
 
sedon20dis's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 177
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Tataee_^\"
Vad ca toata lumea lauda masina aici, din punctu meu de vedere masina a iesit bine, inafara de spoileru de fatza shi spate care dupa parerea mea , nu prea se potrivesc. Inteiorul a ieshit chiar super!!!
da iti dau dreptate ..nu se potrivesc modelele de spoilere!
asta pe fatza imi place e unicat abia facut...dar asta spate era singurul care mergea...nu ca as fi avut de ales... intre spoiler spate tunning dacie..si asta...am ales din doua rele una mai putin rea...
masina o sa aiba un nou model de spoiler de indata ce o sa-mi gasesc un model frumos si care sa se potriveasca...
sedon20dis is offline  
Old 01-02-06, 14:38   #93
Tataee_^

Stage 5
 
Tataee_^'s Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 505
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

Daca o sa gasesti shi o sa le pui pe masina , sa le pui shi pe net sa le vedem shi noi!!! Vreau sa vad shi yo , ca am un espero shi stiu f bine ca e c-am greu de modificat la exterior!!!
Tataee_^ is offline  
Old 01-02-06, 15:56   #94
sedon20dis

Stage 4
 
sedon20dis's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 177
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Tataee_^\"
Daca o sa gasesti shi o sa le pui pe masina , sa le pui shi pe net sa le vedem shi noi!!! Vreau sa vad shi yo , ca am un espero shi stiu f bine ca e c-am greu de modificat la exterior!!!
Da o sa fac niste poze la niste spoilere imediat ce ajung la niste baietzi din Bacau care o sa ma ajute si pe mine...
si atunci o sa vb daca vrei...
o sa fie puse niste pleoape pe masina... nu stiu ce model insa...dar daca vrei ahsa ceva imi trimitzi niste poze cu pleopele care le-ai vrea si yo ti le trimit... costul depinde de model...unul mai simple..e ieftin altul mai sofisticat...mai scump...dar sunt foarte accesibile tuturor...(de al 600-700..pana la depinde de cat material e folosit) pt contact 0747890057(sedon)...te pot ajuta cu orice piese vrei...
sedon20dis is offline  
Old 02-02-06, 12:15   #95
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default

Intradevar espero este greu de modificat la exterior. Eu pe a mea asa am cumparat-o si mi-a placut in proportie de 50% cum e. Am in cap o idee de 1 an de zile. Sper s-o pun in practica si s-o prezint pana de 1 mai. Ptr angel eyes am sa te contactez ptr ca pana acum eu nu am gasit asa ceva ptr espero. Mie bara spate imi place. Depinde unde vrei sa pui gurile la tobe ...pe centru sau printre site.Capota este f reusita din pct meu de vedere si bara fata este agresiva si cu gust....si mai stii poate in viitor dupa sita aia mare din centrul barii poate apare un intercooler
Bafta in continuare
D_M_X is offline  
Old 02-02-06, 13:25   #96
sedon20dis

Stage 4
 
sedon20dis's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 177
Default Re:

Buna...te ajut cu orice vrei tu in leg cu espero! ce voiam sa te intreb...ai ceva modificari la motor?
o mica mare problema...tobele le-am scos.. am lasat numai o toba si am scos-o prin sita de pe partea stanga...pt ca datorita bifurcatiei de la tobele finale pierzi putere...in loc sa adaugi ..am vb cu un mecanic bun!
Da' ce se intampla pe 1 mai...? vreun eveniment ceva? pe unde ..da-mi detalii..
se poate pune intercooler pe espero?...da-mi detalii... pret , de unde se poate achizitiona asha ceva?!
merci anticipat!
sedon20dis is offline  
Old 02-02-06, 14:25   #97
Tataee_^

Stage 5
 
Tataee_^'s Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 505
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

In legatura cu pleoapele, sa pui mai multe poze daca ai cu pleoape, sau zi-mi shi mie un site unde pot gasi(dar mai greu pt espero), in orice caz sa pui poze.
Tataee_^ is offline  
Old 05-02-06, 15:04   #98
Tataee_^

Stage 5
 
Tataee_^'s Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 505
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

Spune-mi shi mie cat ai dat pe angel eyes ai comandat cu faru cu tot, sau numai cerculetele. Ca am vrut sa imi comand cu far cu tot shi mi-au cerut 419$ faru, eu zic ca e prea mult...
Tataee_^ is offline  
Old 06-02-06, 08:10   #99
pumaovi

Stage 4
 
pumaovi's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 189
Default

pune si ceva poze cu interioru ..cum arata acuma!
pumaovi is offline  
Old 06-02-06, 21:51   #100
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"sedon20dis\"
Buna...te ajut cu orice vrei tu in leg cu espero! ce voiam sa te intreb...ai ceva modificari la motor?
o mica mare problema...tobele le-am scos.. am lasat numai o toba si am scos-o prin sita de pe partea stanga...pt ca datorita bifurcatiei de la tobele finale pierzi putere...in loc sa adaugi ..am vb cu un mecanic bun!
Da' ce se intampla pe 1 mai...? vreun eveniment ceva? pe unde ..da-mi detalii..
se poate pune intercooler pe espero?...da-mi detalii... pret , de unde se poate achizitiona asha ceva?!
merci anticipat!
Deci s-o luam pe rand:
Pleci cu traseu separat direct de la galaerie(ideal ar fii sa-ti cumperi serpisori de opel calibra sfi) si si vii cu 2 tzevi , pana aproape de punte unde le desparti ...una pe dreapta si una pe stanga ...e cel mai simplu si nu pierzi putere.....vezi tzeva sa nu fie mai mare de 50 caci altfel pierzi din putere.Elimini catalizatorul si toba mica si pui 2 finale
Pe 1 mai se organizeaza o cursa la constanta
Eu nu mai am motorul de espero ...am de opel calibra 2.o 16 v sfi, care pica la fix .Faza cu intercooelru era o gluma care poate devenii serioasa daca vrei sa montezi un motor c20let de la calibra turbo
D_M_X is offline  
Old 08-02-06, 22:11   #101
Tataee_^

Stage 5
 
Tataee_^'s Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 505
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

Da ati murit fratilor de numai scrieti aici????
Tataee_^ is offline  
Old 08-02-06, 22:55   #102
DaNuTzU'

Stage 5
 
DaNuTzU''s Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,014
Member of:
[Fiat]
Default

nu frate...
dar poze ceva nimik????
sa vedem ce a ajuns!!
DaNuTzU' is offline  
Old 09-02-06, 10:32   #103
Danny-future STN
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
Danny-future STN's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 633
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"sedon20dis\"
Quote:
Originally Posted by \"Danny-future STN\"
Dak vrei iti dau eu ceva ce nu ai pe masina si \"dau\" fff bine pe orice masina .... flashuri
Dak esti interesat vorbim ....
flasuri...da stiu mi-am cumparat asha ceva am dat vreo 900 mii de la auto center... erau si de alea la 250 000 dar erau niste panarame...
dar mai am nevoie de niste neoane under car...cineva ma poate ajuta...dar la un pret rezonabil...
Neoane albastre pulsatile cu reglaj al vitezei de pulsatie si mod de tzinut aprinse (fara sa pulseze) 150 E .
Noi noutze !!!
__________________
Danny-future STN is offline  
Old 17-02-06, 12:28   #104
sedon20dis

Stage 4
 
sedon20dis's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 177
Default Re:

sal...imi cer scuze ca nu am mai raspuns dar am avut ceva probleme cu masina..am fost la RAR ..baietzi rai..si a trebuit sa modific ceva la spate ca sa o pot omologa...pe miercuri ma duc sa o omologhez..imi schimba toate datele din certificatul de inmatriculare...lungime latime....bla bla ...alte detalii dupa ce termin toata povestea asta care nu prea mi-a placut...nervi ..bani..si iar multi nervi...
sedon20dis is offline  
Old 18-02-06, 00:56   #105
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default

Am auzit de problema care ai avut-o si ma bucur ca ai rezolvat-o
Sa aud numai de bine de tin si masina ta si bafta in continuare ca mai ai de munca si nu-i mai baga in seama pe toti uraciosii care vrb ca sa se afle in treaba in special pe cei de pe daewooclub.ro
D_M_X is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -