Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > Tuning Design - Virtual Tuning > Styling by request - Idei de tuning pt masina ta

Styling by request - Idei de tuning pt masina ta Locul in care masina ta e tunata de membrii 4Tuning. Tu spui ce vrei si noi iti dam ideile!

Reply
 
Thread Tools
Old 03-01-14, 19:03   #1
nyccc

Stock
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 3
Default problene cu super nova

salutare o problema am si eu u dacia mea am o super nova si am o problema care nu ai dat de cap problema e acceleratia merge o vreme bine si la un momendat se antareste se apasa k niste trepte asa exemplu cand stau an coloana si merg la relantiu an momentul cand vreau sa turez putin tresa apas mai tare pt k o tine ceva asta e k nu stiu ce
nyccc is offline   Reply With Quote
Old 04-01-14, 00:25   #2
dany2good4u

Stage 5
 
dany2good4u's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 904
Member of:
[BMW]
Default Re: problene cu super nova

Quote:
Originally Posted by nyccc View Post
salutare o problema am si eu u dacia mea am o super nova si am o problema care nu ai dat de cap problema e acceleratia merge o vreme bine si la un momendat se antareste se apasa k niste trepte asa exemplu cand stau an coloana si merg la relantiu an momentul cand vreau sa turez putin tresa apas mai tare pt k o tine ceva asta e k nu stiu ce
in primul rand ai gresit sectiunea,iar in al 2lea rand ai sanse sa fie cablul de la acceleratie,probabil s.a tocit sufa,s.a rupt in furicel si iti agata...e o posibilitate....
__________________


O masina te duce dintr-un loc in altul,o masina buna te duce dintr-una intr-alta
dany2good4u is offline   Reply With Quote
Old 04-01-14, 02:36   #3
Bong
Suzuki Driver

Stage 5
 
Bong's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 876
Member of:
[Suzuki]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: problene cu super nova

īn primul rānd ai o problemă gravă cu gramatica limbii romāne.
īn al doilea rānd, pe lāngă tot ce a zis colegu' mai sus, dacă nu e cablul, sigur ai depuneri pe bănuțul de la clapeta de accelerație, sau pe lāngă, sau mecanismul lui s-a stricat.

distracție plăcută !
__________________

If you gotta go down...GO LOUD!
GO STRONG!
GO PROUD!
GO ON!
GO HARD OR GO HOME!
Bong is offline   Reply With Quote
Old 04-01-14, 17:37   #4
nyccc

Stock
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 3
Default Re: problene cu super nova

am scris din graba,mersi de sfaturi,nu stiu ce sa zic am schimbat si clapeta si tot asa facea
nyccc is offline   Reply With Quote
Old 04-01-14, 17:39   #5
nyccc

Stock
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 3
Default Re: problene cu super nova

an legatura cu cablu e nou.Cineva mia zis ca ar putea fi din motorasu pas cu pas.
nyccc is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -