Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - PIESE, ACCESORII, CONSUMABILE, etc > Bursa serviciilor AUTO

Bursa serviciilor AUTO Cereri si oferte de servicii AUTO

Reply
 
Thread Tools
Old 02-06-09, 18:58   #166
DriftingCalibra

Stage 5
 
DriftingCalibra's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 501
Default Re: Vopsitorie Auto..

Quote:
Originally Posted by cristyan_mdk View Post
este foarte mult tind cont ca 1 ora la cuptor este cam peste tot 300 lei , mai mult de 2 max nu iti trebuie , dar in fine ms mult de pregatit o fac singur nu este prima masina , dar unde faceam eu masini , nu a mai schimbat de mult filtrele la cabina si nu ma mai duc acolo. ms mult
Este lipsit de sens mesajul tau sincer.
300 ron x 2 = 600 ron
VOPSEA + LAC + Diluant + intarior + samd + MUNCA MEA = 600 ron
Amice,vopseste masina unde doresti tu si cand doresti tu, nu ma intereseaza preturile de pe piata si nu am nevoie chiar asa de mult de clienti.
Mor si ma simt insultat cand cineva imi spune mie " e mult dom'le , e scump , dincolo era mai ieftin ! " te-abti si-atata tot.
En`joy si sper sa-ti iasa treaba treaba,sa vopseasca altii masini la cuptor pt. 2 mil. castigul lor.
__________________

NIGHT TEAM SERVICE OFERA SERVICII:
TINICHIGERIE - VOPSITORIE AUTO - RESTAURARI !
Reconditionåri jante din :magneziu,aluminiu,tablå cu crapàturi sau exfolieri in lac sau Plx. Noantäri in orice culoare,asemenea perlä de orice culoare,ne/metalizat indiferent de granulatie.
Persoanä de contact : Nume - Tonny , Nr. Tel. 0763.514.276 / 0745.162.882
Id mess - NIGHTTEAMRACERS, E-mail : SERVICE@NIGHTTEAMRACERS.RO
DriftingCalibra is offline   Reply With Quote
Old 02-06-09, 20:43   #167
nissan_man

Stage 4
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 182
Default Re: Vopsitorie Auto..

am si eu niste jante de vopsit,te-am tot sunat azi dar nu ai raspuns!cat ma costa de vopsit 4 jante pe 16 model in 5 spitze?le-am luat de la cineva si sunt curatate de vopsea,banuiesc ca le finisezi tu si apoi le vopsesti!
nissan_man is offline   Reply With Quote
Old 02-06-09, 21:55   #168
DriftingCalibra

Stage 5
 
DriftingCalibra's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 501
Default Re: Vopsitorie Auto..

Quote:
Originally Posted by nissan_man View Post
am si eu niste jante de vopsit,te-am tot sunat azi dar nu ai raspuns!cat ma costa de vopsit 4 jante pe 16 model in 5 spitze?le-am luat de la cineva si sunt curatate de vopsea,banuiesc ca le finisezi tu si apoi le vopsesti!
Sincer nu mi-a sunat telefonul astazi.... am verificat si acum si nu am niciun apel de la vrun numar necunoscut.
Trebuie sa vad si eu niste poze cu jantele ca sa imi dau seama despre ce este vorba iar abia atunci iti pot da un pret pentru efectuarea lucrarii.
Astept cu interes pozele !
DriftingCalibra is offline   Reply With Quote
Old 02-06-09, 23:31   #169
cristyan_mdk

Stage 5
 
cristyan_mdk's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,159
Member of:
[VW]
Default Re: Vopsitorie Auto..

Quote:
Originally Posted by DriftingCalibra View Post
Este lipsit de sens mesajul tau sincer.
300 ron x 2 = 600 ron
VOPSEA + LAC + Diluant + intarior + samd + MUNCA MEA = 600 ron
Amice,vopseste masina unde doresti tu si cand doresti tu, nu ma intereseaza preturile de pe piata si nu am nevoie chiar asa de mult de clienti.
Mor si ma simt insultat cand cineva imi spune mie " e mult dom'le , e scump , dincolo era mai ieftin ! " te-abti si-atata tot.
En`joy si sper sa-ti iasa treaba treaba,sa vopseasca altii masini la cuptor pt. 2 mil. castigul lor.
omule nu treb sa te superi acum pt ca eu unu, am crezut ca iei decit 15 mil doar sa vospesti , fara niciun material , dasta mi se pare mult , dar daca este cu materialele tale, asa este k pretul . sper ca nu te_ai suparat
cristyan_mdk is offline   Reply With Quote
Old 05-06-09, 18:11   #170
Surrender

Stock
 
Surrender's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 2
Default Re: Vopsitorie Auto..

Salut, un pret pentru BMW e60 touring.

Vreau vopsea Alb Alpine. Toate elementele de caroserie
Surrender is offline   Reply With Quote
Old 08-06-09, 23:26   #171
gabi boldeanu
Opel Driver

Stage 5
 
gabi boldeanu's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,097
Member of:
[DAEWOO]
[Opel]
[SKODA]
Default Re: Vopsitorie Auto..

Pt. Boldeanu asa,evazezi aripi?
gabi boldeanu is offline   Reply With Quote
Old 18-06-09, 17:37   #172
BMW_M_POWER

Stage 2
 
BMW_M_POWER's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 50
Default Re: Vopsitorie Auto..

cat m-ar costa vopsitul unui bmw e34?
BMW_M_POWER is offline   Reply With Quote
Old 18-06-09, 22:16   #173
DriftingCalibra

Stage 5
 
DriftingCalibra's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 501
Default Re: Vopsitorie Auto..

Quote:
Originally Posted by BMW_M_POWER View Post
cat m-ar costa vopsitul unui bmw e34?

Aproximativ 40 mil. depinde de starea masinii ,culoare ... si toate celelalte elemente.
DriftingCalibra is offline   Reply With Quote
Old 19-06-09, 01:29   #174
WILD_CAT

Stage 5
 
WILD_CAT's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 369
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Hyundai]
Default Re: Vopsitorie Auto..

mi se pare mie sau chiar numai ai chef de vopsit,nu de alta dar nuti dai nici-un interes sa faci o treaba.
WILD_CAT is offline   Reply With Quote
Old 19-06-09, 08:33   #175
DriftingCalibra

Stage 5
 
DriftingCalibra's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 501
Default Re: Vopsitorie Auto..

Forumul este relativ informativ amice,nu iti pot da raspunsuri cand nu am fierul in fata.Pretul evident nu il poti spune fix atata timp cat nu stiu ce vopsea vrei,ce lac vrei , cat de calitatve sa fie.
De starea masinii ce sa mai zic,toata lumea zice " a , doar de vopsit " evident asta insa nimeni nu zice ( are 50 de vuleuri,trebuie chituita jumate de masina,are rugina ca deh a mea-i batrana ).
Sunt la garaj de dimineata pana noaptea , crezi ca lipsa de clienti ma tine acolo non-stop?
La fel de mult mi se pare si mie ca cei care adreseaza intrebari cat ma costa sa`mi vopsesc masina ( tot fara chef ci infoarmativ ).
Cine e interesat posteaza ceva poze,spune ce culoare vrea,etaleaza problemele de tinichigerie samd. En`joy!
DriftingCalibra is offline   Reply With Quote
Old 19-06-09, 10:06   #176
VENOX
CITROEN Driver

Stage 5
 
VENOX's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 1,903
Member of:
[Nissan]
[CITROEN]
Default Re: Vopsitorie Auto..

Salut ma intereseaza si pe mine o vopsire integrala la un Nissan 200SX.
M-ar interesa pretul cu materiale si pretul fara materiale, pentru ca in principiu le am dar nu stiu cat de bune sunt. Eventual spune-mi unde ai atelierul sa si trec pe la tine intr-o zi sa vezi masina ca sa iti dai seama si tu cat e de lucru la ea.

La partea frontala nu e nimic de chituit fiindca voi schimba capota, farurile, aripile si bara cu unele perfecte, e posibil pe la aripile din spate sa fie ceva de chituit ca am observat niste mici lufturi.

Culoarea ramane aceeasi.

Aici sunt si pozele cu ea:

https://forum.4tuning.ro/showpost.php...&postcount=140

Astept un raspuns, multumesc frumos!
__________________
[O/=\=/=\O] | PATROL
(Oo==oO) | E-Klasse
VENOX is offline   Reply With Quote
Old 19-06-09, 11:23   #177
DriftingCalibra

Stage 5
 
DriftingCalibra's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 501
Default Re: Vopsitorie Auto..

Te costa cu materialele mele undeva la 35 mil. fara materiale undeva la 17.
Chiar daca schimbi elementele de caroserie tot trebuiesc si acelea pregatite.
Garajul este in zona Voluntari,ia numarul meu si suna-ma 0745162882 sal.
DriftingCalibra is offline   Reply With Quote
Old 21-06-09, 20:42   #178
WILD_CAT

Stage 5
 
WILD_CAT's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 369
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Hyundai]
Default Re: Vopsitorie Auto..

NU recomand,om fara onoare,mincinos....de 2 saptamani ma tot amana ca nu este in bucuresti....ca sa ajungem intrun final sa-mi spuna pe ocolite ca nu vrea sami faca masina si ca oricum nu duce el lipsa de clienti.Cred ca frumos era sa-mi spui de la inceput""nu pot amice,nu vreau""si intelegeam.Nu sa o dai in cardeala din asta maxima.
WILD_CAT is offline   Reply With Quote
Old 21-06-09, 21:12   #179
DriftingCalibra

Stage 5
 
DriftingCalibra's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 501
Exclamation Re: Vopsitorie Auto..

Quote:
Originally Posted by WILD_CAT View Post
NU recomand,om fara onoare,mincinos....de 2 saptamani ma tot amana ca nu este in bucuresti....ca sa ajungem intrun final sa-mi spuna pe ocolite ca nu vrea sami faca masina si ca oricum nu duce el lipsa de clienti.Cred ca frumos era sa-mi spui de la inceput""nu pot amice,nu vreau""si intelegeam.Nu sa o dai in cardeala din asta maxima.

Oamenii care ma cunosc este evident ca nu mai au nevoie de recomandarea altor persoane si mai ales a celor ca tine. De 2 ani tot vrei sa vopsesti masina aia, m-am intalnit cu tine,am vazut masina ai zis ca ma suni anu trecut cand te intorci in tara nu m-ai sunat,m-ai sunat si ti-am zis ca sunt plecat si chiar am fost nu inteleg unde este problema daca nu am posibilitatea de a ma vedea cu tine pentru a prelua o lucrare de care nu am timp sa ma ocup ?
Nu inteleg de ce refuzul meu din cauza timpului duce la posturi de genul.
Mincinos nu am cum sa fiu atata timp cat ti-am zis ca nu am timp,prefereai sa iau masina de la tine in iunie si sa o iei de la mine in decembrie ? Sa-mi faci spume si clabuci ca de ce nu e gata ? iHmmm nu merge asa.
Nu ti-am zis pe niciun ocolite,ti-am zis ca sunt plecat cu serviciul si nu stiu cand ma intorc,asta-mi este serviciul si nu-l las eu pentru a lua un angajament pe care nu-l pot duce cu brio la capat.
Lipsa de clienti nu duc si ti-am spus asta ca sa nu mai accelerezi pe creierii mei cu fraze voalate care deriva in genul " da tu nu mori de foame ".

Tu meritai sa iti iau masina si sa`mi vad de serviciul meu si sa o las sa zaca in curte acolo... tare curios sunt cum ai fi reactionat atunci.
Ps: Masina vroiai sa o vopsesti prin 2007 ,au trecut 2 ani de atunci tot atat meritai sa-ti fi luat si tinut eu masina.

En`joy sunt mii de vopsitori in Romania asta,sunt atatia care nu au ce muncii,sunt sute de oameni care cauta masini ca sa le vopseasca mergi la ei cu incredere nu o arde aiurea jignind oameni care iti refuza si explica ca nu pot efectua lucrarea din cauza timpului.
DriftingCalibra is offline   Reply With Quote
Old 21-06-09, 21:18   #180
DriftingCalibra

Stage 5
 
DriftingCalibra's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 501
Default Re: Vopsitorie Auto..

Quote:
Originally Posted by VENOX View Post
Salut ma intereseaza si pe mine o vopsire integrala la un Nissan 200SX.
M-ar interesa pretul cu materiale si pretul fara materiale, pentru ca in principiu le am dar nu stiu cat de bune sunt. Eventual spune-mi unde ai atelierul sa si trec pe la tine intr-o zi sa vezi masina ca sa iti dai seama si tu cat e de lucru la ea.

La partea frontala nu e nimic de chituit fiindca voi schimba capota, farurile, aripile si bara cu unele perfecte, e posibil pe la aripile din spate sa fie ceva de chituit ca am observat niste mici lufturi.

Culoarea ramane aceeasi.

Aici sunt si pozele cu ea:

https://forum.4tuning.ro/showpost.php...&postcount=140

Astept un raspuns, multumesc frumos!


M-ai sunat si am discutat ,en`joy!
DriftingCalibra is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -