Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - PIESE, ACCESORII, CONSUMABILE, etc > Bursa serviciilor AUTO

Bursa serviciilor AUTO Cereri si oferte de servicii AUTO

Reply
 
Thread Tools
Old 29-01-11, 14:15   #1
silvik_hhh

Stage 1
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 23
Default Service IEFTIN si BUN - Bucuresti sector 1 - Calea Grivitei

Pentru ca si eu am fost in situatia multora de aici, cand cautam un service auto bun, cu mecanici care sa-mi inspire incredere si unde sa fiu tratat bine, postez mai jos datele unuia.

Pana l-am gasit, umblam din service in service si nu eram multumit deloc. Baietii de aici stiu de toate.. mecanica, electrica, testere..etc Au si o tinichigerie.. Si se pricep la orice masina
Repara chiar si camioane, autoutilitare.
Poate unii dintre voi ati fost deja acolo si stiu ce vorbesc..
Si ce e important.. e si IEFTIN si BUN.
Daca ai nevoie de piese, au ei sau le comanda pe loc si ajung imediat.

Initial, m-am gandit de 2 ori daca sa-i fac "reclama" sau nu pt ca e posibil ca data viitoare cand ma duc sa fie aglomerat ..dar am fost tratat cu mult respect de fiecare data si cred ca merita macar atat..
Patronul e strain dar vorbeste f bine romaneste, cu alta mentalitate.. si sta mereu pe acolo, sa fie totul ok. E si pescar, vanator, ciclist - aviz amatorilor Om de nota 10, ai ce vorbi cu el.

Nu stiu daca am voie sa trec toate detaliile dar daca ceva este in plus, rog moderatorii sa modifice. Eu doar vreau sa fac un bine membrilor de aici si celor cu service-ul..

Adresa:

Calea Grivitei 371, sector 1, Bucuresti - intre clinica MedLife si RAR, e o pizzerie la poarta si o statie GPL in curte. Cum intri, faci imediat stanga pe dupa pizzerie si gata.

Tel: 021 224 6392, 0722 245 096 (patron), 0726 711 284

Service-ul se numeste Avantaj Med.

Pe un alt forum (de pescuit) patronul chiar da raspunsuri oricui intreaba ceva.. daca va intereseaza.

S-auzim de bine!
silvik_hhh is offline   Reply With Quote
Old 11-01-12, 15:56   #2
accxdru

Stage 5
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 505
Default Re: Service IEFTIN si BUN - Bucuresti sector 1 - Calea Grivitei

Recomand service-ul. Astazi am fost in 2 locuri pentru schimb bucsi bascula + bielete antiruliu/stabilizatoare si am primit 2 preturi total opuse:
pret 1 : Service Caprita - 510ron piese + manopera
pret 2 : Service Avantaj Med - 270ron piese + manopera

Baietii chiar nu sunt "jepcari" cum sunt la alte service-uri ("Vin-o la mine ca ti le schimb eu; iti aduc eu "x" piesa la juma' de pret, tu nu vezi cum arata astea, trebuie schimbate neaparat etc.)
Cei de acolo sunt foarte amabili si saritori la nevoie
Numele patronului este Iorgos si este grec. Din cate am inteles se ocupa de mult timp de service-uri masini, doar ca acum cativa ani in urma repara doar dube si tiruri (avea contracte numai cu flote de masini: firme distributie, firme import-export etc.)

Last edited by accxdru; 11-01-12 at 16:02.
accxdru is offline   Reply With Quote
Old 07-02-12, 15:40   #3
silvik_hhh

Stage 1
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 23
Default Re: Service IEFTIN si BUN - Bucuresti sector 1 - Calea Grivitei

Ma bucur sa aud asta.
Si eu am trecut pe la ei de curand sa-mi repare cate ceva. Foarte ieftin si rapid.
Daca mai sunt persoane care au fost, ar putea sa-si lase impresiile aici.. Baietii merita.
silvik_hhh is offline   Reply With Quote
Old 07-03-12, 15:59   #4
kitauto

Stock
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 8
Default Re: Service IEFTIN si BUN - Bucuresti sector 1 - Calea Grivitei

LISTA DE PRETURI PT. AUTO CU MOTOARE << 1500 C.C.:

-schimb ulei, filtru ulei si filtru aer -10 ron
-schimb filtru combustibil si filtru polen -10 ron / buc
-schimb placute frana -10 ron / axa
-schimb saboti frana -50 ron / axa
-schimb discuri frana -20 ron / axa
-schimb pivoti -30 ron / buc
-schimb capate bara, bielete directie -20 ron / buc
-bucsi bara stabilizatoare, bielete antiruliu -20 ron / buc
-schimb bascula -30 ron / buc
-schimb bucsi bascula -50 ron / buc
-reparatii electromotoare si alternatoare -50 ron / buc
-kit distributie -70 – 100 ron
-kit ambreiaj -150 – 200 ron

LISTA DE PRETURI PT. AUTO CU MOTOARE >> 1500 C.C.:

-schimb ulei, filtru ulei si filtru aer -10 ron
-schimb filtru combustibil si filtru polen -10 ron / buc
-schimb placute frana -20 ron / axa
-schimb saboti frana -50 ron / axa
-schimb discuri frana -30 ron / axa
-schimb pivoti -30 - 50 ron / buc
-schimb capate bara, bielete directie -30 ron / buc
-bucsi bara stabilizatoare, bielete antiruliu -30 ron / buc
-schimb bascula -50 ron / buc
-schimb bucsi bascula -80 ron / buc
-reparatii electromotoare si alternatoare -50 ron / buc
-kit distributie -100– 200 ron
-kit ambreiaj -200 – 400 ron
Executam si alte tipuri de lucrari asa ca nu ezitati sa va informati de preturi
Preturi valabile numai cu programare si se pot negocia in functie de cantitatea de lucrari.
Oferim factura sau bon fiscal si garantie asupra manoperei efectuate.
La cerere comercializam piese auto noi cu garantie.
Pers. de contact Remus Bogdan: 0720 614 843 sau 0761 456 798 ; id. mess. officekitauto .

Adresa: str. Santimbru, nr 79, sec. 5,
BUCURESTI
kitauto is offline   Reply With Quote
Old 05-09-12, 19:22   #5
mene

Stock
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1
Default Re: Service IEFTIN si BUN - Bucuresti sector 1 - Calea Grivitei

Ii recomand si eu.Am avut o problema la masina recent si tot cautand pe net un service bun am dat de pagina asta.Fiind si aproape de mine am zis sa incerc.Totul a fost perfect.Imediat au gasit buba,au comandat piesa iar a doua zi la prima ora au inceput sa lucreze la ea.Baietii sunt foarte ok iar preturile sunt decente.Cat despre dl. Iorgos tot ce s-a spus e adevarat.Tineti-o tot asa.
mene is offline   Reply With Quote
Old 18-12-12, 02:24   #6
silvik_hhh

Stage 1
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 23
Default Re: Service IEFTIN si BUN - Bucuresti sector 1 - Calea Grivitei

Pentru cei care au vrut sa ajunga la service-ul respectiv si s-au incurcat...cat si pt cei care vor sa ajunga:
de pe calea Grivitei, cum intrati in curtea din dreapta pizzeriei Vecchia Napoli, faceti imediat stanga si la 10m pe dreapta este o hala mare cu usa albastra. Acela este service-ul.
Bafta!
silvik_hhh is offline   Reply With Quote
Old 10-04-13, 14:50   #7
4for4

Stock
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 1
Default Re: Service IEFTIN si BUN - Bucuresti sector 1 - Calea Grivitei

si eu am fost la servisul de pe Grivitei, chiar m-au ajutat detaliile date de silvik_hhh
sunt foarte multumit de ce mi-au facut
au depistat problema rapid (motorul mergea intrerupt), au comandat piesele si in maxim o ora am scapat
si cu bani putini
recomand
4for4 is offline   Reply With Quote
Old 28-11-13, 19:29   #8
VERA74

Stock
 
Join Date: Nov 2013
Posts: 1
Default Re: Service IEFTIN si BUN - Bucuresti sector 1 - Calea Grivitei

BUNA SEARA. AM APELAT SI EU LA SERVICIILE DOMNILOR DE LA SERVICE, DE PE GRIVITA. AU VENIT SI AU LUAT MASINA FARA NICI O TAXA IN PLUS, SI IN 2 ZILE A FOST GATA. SANT FOARTE MULTUMITA DE REZULTAT. SANT PROFESIONISTI SI SERIOSI. LUCREAZA REPEDE SI BINE. SA NUMAI SPUN CA PRETUL A FOST FOARTE MIC, FATA DE CAT MA ASTEPTAM EU. MERGETI CU INCREDERE. TOATA STIMA. MULTUMESC FRUMOS.E BINE DE STIUT CA MAI EXISTA MESERIASI CARE NU TE JUPOAIE DE BANI. VA MULTUMIM CA EXISTATI SI TINETI-O TOT ASA.
VERA74 is offline   Reply With Quote
Old 28-01-14, 19:39   #9
Silviu Aldea

Stock
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 1
Default Re: Service IEFTIN si BUN - Bucuresti sector 1 - Calea Grivitei

Am fost la acesti oameni extraordinari cu o problema la electromotor diagnosticata de unu cu diagnoza la domiciliu(o groaza de bani pentru un diagnostic complet gresit!!!!). Oamenii au luat imediat masina de cum am venit cu ea in service si au descoperit un fir intrerupt(nicidecum electromotorul). Au fost prompti si au rezolvat problema in juma de ora!!!
Recomand cu cea mai mare incredere!!
Silviu Aldea is offline   Reply With Quote
Old 21-07-14, 23:06   #10
boxing

Stock
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 2
Thumbs down Re: Service IEFTIN si BUN - Bucuresti sector 1 - Calea Grivitei

Quote:
Originally Posted by silvik_hhh View Post
Pentru ca si eu am fost in situatia multora de aici, cand cautam un service auto bun, cu mecanici care sa-mi inspire incredere si unde sa fiu tratat bine, postez mai jos datele unuia.

Pana l-am gasit, umblam din service in service si nu eram multumit deloc. Baietii de aici stiu de toate.. mecanica, electrica, testere..etc Au si o tinichigerie.. Si se pricep la orice masina
Repara chiar si camioane, autoutilitare.
Poate unii dintre voi ati fost deja acolo si stiu ce vorbesc..
Si ce e important.. e si IEFTIN si BUN.
Daca ai nevoie de piese, au ei sau le comanda pe loc si ajung imediat.

Initial, m-am gandit de 2 ori daca sa-i fac "reclama" sau nu pt ca e posibil ca data viitoare cand ma duc sa fie aglomerat ..dar am fost tratat cu mult respect de fiecare data si cred ca merita macar atat..
Patronul e strain dar vorbeste f bine romaneste, cu alta mentalitate.. si sta mereu pe acolo, sa fie totul ok. E si pescar, vanator, ciclist - aviz amatorilor Om de nota 10, ai ce vorbi cu el.

Nu stiu daca am voie sa trec toate detaliile dar daca ceva este in plus, rog moderatorii sa modifice. Eu doar vreau sa fac un bine membrilor de aici si celor cu service-ul..

Adresa:

Calea Grivitei 371, sector 1, Bucuresti - intre clinica MedLife si RAR, e o pizzerie la poarta si o statie GPL in curte. Cum intri, faci imediat stanga pe dupa pizzerie si gata.

Tel: 021 224 6392, 0722 245 096 (patron), 0726 711 284

Service-ul se numeste Avantaj Med.

Pe un alt forum (de pescuit) patronul chiar da raspunsuri oricui intreaba ceva.. daca va intereseaza.

S-auzim de bine!

Sunteti niste ordinari care va bateti joc de autoturismele oamenilor.
Oameni buni, am fost si mi-am facut revizia la masina la acel "GREC" si dupa o saptamana a trebuit sa schimb motorul.
Nu este prima data cand plec cu probleme de acolo si nu cu o masina. Asta a pus capac.

Cine are ceva de zis,i-as ruga sa o faca.
Se poate dovedi ca e 100% adevarat ce spun.
Nu vreau ca cineva sa pateasca ce am patit eu.

Nu imi sta in caracter sa fac rau dar nu stiu daca v-ar placea sa va lase masina in drum si sa cheltui o gramada de bani.

O zi buna!
boxing is offline   Reply With Quote
Old 23-07-14, 05:25   #11
Xelo

Stage 5
 
Xelo's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,167
Default Re: Service IEFTIN si BUN - Bucuresti sector 1 - Calea Grivitei

Pai da-ne detalii, ce puteau sa faca la o revizie incat sa determine schimbarea motorului ? Despre ce masina e vorba, cum te-a lasat in drum... etc etc ?
Xelo is offline   Reply With Quote
Old 24-07-14, 22:44   #12
boxing

Stock
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 2
Default Re: Service IEFTIN si BUN - Bucuresti sector 1 - Calea Grivitei

Quote:
Originally Posted by Xelo View Post
Pai da-ne detalii, ce puteau sa faca la o revizie incat sa determine schimbarea motorului ? Despre ce masina e vorba, cum te-a lasat in drum... etc etc ?
Probabil ca daca eram mecanic iti puteam da un raspuns 100% corect.
Treaba sta in felul urmator:

Este vorba in prima faza de un volkswagen crafter din 2005.
Schimb de ulei,filtre etc.
Masinuta mergea absolut perfect pana sa o duc acolo.
Dupa ce am facut revizia si am plecat cu masina de acolo,la nici jumatate de ora masina a inceput sa se opreasca in mers.

Logic ca am mers inapoi cu ea.

-Domnule ce se intampla cu masina mea?
-Am adus-o in stare buna la dumneata' si acum nu inteleg dc mi se opreste in mers.

Ca sa vezi ca el a facut totul ca la carte si ca nu e de la el.

Nu m-am lasat induplecat si a ajuns la concluzia ca e de la filtrul de motorina.(sa nu va mai spun ca nici filtrul de ulei nu a fost strans bine si colierele de strangere de la filtu de motorina nici nu le pusesera.)

Am comandat alt filtru de motorina si masina a inceput sa isi revina.

Capacul de la filtrul de aer de asemenea a fost pus de forma,ne fiind prins in cleme.

Din ce deduc eu ca pe acolo sa infiltrat apa in motor prin filtrul de aer si sa produs nenorocirea.

Nu vreau sa precizez nimic in plus decat faptul ca nu imi doresc sa treaca si altcineva prin aceiasi experienta prin care am trecut eu.

Sanatate!
boxing is offline   Reply With Quote
Old 09-09-14, 13:41   #13
silvik_hhh

Stage 1
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 23
Default Re: Service IEFTIN si BUN - Bucuresti sector 1 - Calea Grivitei

Eu cred ca ai fost la celalalt service. Am vorbit cu baiatul de unde "zici" tu ca ai fost si nu a fost nimeni cu crafter si nici cu genul tau de "probleme". Pacat ca unii apeleaza la niste mojicii pentru a defaima munca cinstita a altora. Posibil sa fii concurenta..
silvik_hhh is offline   Reply With Quote
Old 02-03-16, 10:57   #14
pelly

Stock
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2
Default Re: Service IEFTIN si BUN - Bucuresti sector 1 - Calea Grivitei

Nu ca i-as lua apararea "GRECULUI" (parca Iorgu se numeste), dar sunt sigur ca VW Crafter (din discutia de mai sus) a fost dus la celalalt service, care se afla tot la aceiasi adresa ...doar ca ca la intrarea in curte, faci dreapta si mergi cca75-100 de metri(pe langa cei cu instalatia de gaz).
Sercice-ul se numeste Danluc Auto SRL si este condus de 2 asociati si un Director Tehnic(parca Radu se numeste si pe un alt forum a fost catalogat ca cel care A INVENTAT MINCIUNA). Sunt foarte multi soferi care pleaca nemutumiti din acel service. Service-ul in sine a fost "parat" de mai multe ori la protectia consumatorului si dat in judecata. Se pare ca acest lucru nu ii pune pe ganduri pe cei 2 asociati. Preturile din acest service sunt ASTRONOMICE, vis a vis de calitatea prestarilor.
pelly is offline   Reply With Quote
Old 15-09-16, 12:13   #15
Rainman

Stock
 
Rainman's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 3
Default Re: Service IEFTIN si BUN - Bucuresti sector 1 - Calea Grivitei

Quote:
Originally Posted by silvik_hhh View Post
Pentru ca si eu am fost in situatia multora de aici, cand cautam un service auto bun, cu mecanici care sa-mi inspire incredere si unde sa fiu tratat bine, postez mai jos datele unuia.

Pana l-am gasit, umblam din service in service si nu eram multumit deloc. Baietii de aici stiu de toate.. mecanica, electrica, testere..etc Au si o tinichigerie.. Si se pricep la orice masina
Repara chiar si camioane, autoutilitare.
Poate unii dintre voi ati fost deja acolo si stiu ce vorbesc..
Si ce e important.. e si IEFTIN si BUN.
Daca ai nevoie de piese, au ei sau le comanda pe loc si ajung imediat.

Initial, m-am gandit de 2 ori daca sa-i fac "reclama" sau nu pt ca e posibil ca data viitoare cand ma duc sa fie aglomerat ..dar am fost tratat cu mult respect de fiecare data si cred ca merita macar atat..
Patronul e strain dar vorbeste f bine romaneste, cu alta mentalitate.. si sta mereu pe acolo, sa fie totul ok. E si pescar, vanator, ciclist - aviz amatorilor Om de nota 10, ai ce vorbi cu el.

Nu stiu daca am voie sa trec toate detaliile dar daca ceva este in plus, rog moderatorii sa modifice. Eu doar vreau sa fac un bine membrilor de aici si celor cu service-ul..

Adresa:

Calea Grivitei 371, sector 1, Bucuresti - intre clinica MedLife si RAR, e o pizzerie la poarta si o statie GPL in curte. Cum intri, faci imediat stanga pe dupa pizzerie si gata.

Tel: 021 224 6392, 0722 245 096 (patron), 0726 711 284

Service-ul se numeste Avantaj Med.

Pe un alt forum (de pescuit) patronul chiar da raspunsuri oricui intreaba ceva.. daca va intereseaza.

S-auzim de bine!
Recomand service-ul.
Am fost azi pentru un schimb de ulei.
Rapid si fara probleme. Si ieftin.
Numai bine
Rainman is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -