Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ploiesti

Reply
 
Thread Tools
Old 06-03-08, 12:22   #16
PH-04-WPD

Stage 5
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 660
Default Re: Service

ok..
http://www.hartionline.ro/ploiesti/harta/f3.html
sa incercam asa...vii dinspre Hotel PH catre stadion... si ajungi la interesctai de langa stadion:
unde e biserica pe stanga, mergi inainte si ajungi la alta intersectie, unde catre stadion si catre strada aia unde a fost tramvaiul (cred ca Miahi Bravu este) in dreapta...alta strada ai in stanga care iese prin spatele bisericii catre Obor,Strada Postei incolo si o iei inainte. mai mergi putin si alta bifurcatie, unde o iei pe strada din stanga...pe piatra cubica, vreo 50m si pe aoclo pe stnag este o curte.
__________________
http://www.romanianews.net/petitie-taxa-auto.html
Semnati petitia pt. a se renunta la taxa aceea... facuta de guvernul nostru infect....
PH-04-WPD is offline   Reply With Quote
Old 06-03-08, 17:55   #17
flo2203
Audi Driver

Stage 3
 
flo2203's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 109
Member of:
[AUDI]
Default Re: Service

salut,

ma scuzati ca ma bag, dar il cunosc pe unul din patroni, a lucrat si el la ipso,
si tot de "bine" a plecat. am marcat cu rosu locatia
Attached Images
File Type: jpg f3 servica.jpg (21.6 KB, 36 views)
flo2203 is offline   Reply With Quote
Old 07-03-08, 07:13   #18
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: Service

are dreptate flo....

Flo, ne stim? ca si pe la BV sambata am auzit ca ai fost. eu am ajuns tarziu sa ma vad cu nadir...
bogdan_wrc is offline   Reply With Quote
Old 07-03-08, 10:03   #19
ven`u

Stage 5
 
ven`u's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,069
Member of:
[Opel]
Default Re: Service

[quote=PH-04-WPD;1404142]ok..
http://www.hartionline.ro/ploiesti/harta/f3.html
sa incercam asa...vii dinspre Hotel PH catre stadion... si ajungi la interesctai de langa stadion:
unde e biserica pe stanga, mergi inainte si ajungi la alta intersectie, unde catre stadion si catre strada aia unde a fost tramvaiul (cred ca Miahi Bravu este) in dreapta...alta strada ai in stanga care iese prin spatele bisericii catre Obor,Strada Postei incolo si o iei inainte. mai mergi putin si alta bifurcatie, unde o iei pe strada din stanga...pe piatra cubica, vreo 50m si pe aoclo pe stnag este o curte.[/quaote]
acolo a fost daca stii tu fostul garaj de la sudarc .... mai usor e ca pe acolo e traseul autobuzului nr 5 .... e simplu de ajuns ....
__________________


Opel Vectra 1.6 16V X16XEL CD...
Under Construction
ven`u is offline   Reply With Quote
Old 07-03-08, 10:52   #20
popicashow

Stage 1
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 16
Default Re: Service

fratilor,astia prin service monteaza si cass-uri frate?k am disperat de cap cat am cautat unde sa montez asta frate...nu de alta da cik nu-mi da garantie la cass dak nu e montat profi!
Help me please, k nush c drak sa mai fac!
Mersi...cele bune la toata lumea!
popicashow is offline   Reply With Quote
Old 07-03-08, 10:58   #21
ven`u

Stage 5
 
ven`u's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,069
Member of:
[Opel]
Default Re: Service

io zic sa-ti gasesti un electrician bun sa ti-l monteze si nu o sa ai probleme...ca si daca te duci cu cass`ul la garantie te tin aia o gramada ....acum ramane la aprecierea ta ...!!
ven`u is offline   Reply With Quote
Old 07-03-08, 11:20   #22
popicashow

Stage 1
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 16
Default Re: Service

da,stiu k ai dreptate,dar dak ar fi de montat pot sa-l montez si singur....stampila ma interesa...ptr garantzie...stii cumva dak mai e magazinu ala in spate la Patria cu componente audio?k park aia se ocupau de d-astea......ms oricum ptr reply
popicashow is offline   Reply With Quote
Old 07-03-08, 11:34   #23
ven`u

Stage 5
 
ven`u's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,069
Member of:
[Opel]
Default Re: Service

da...mai este (valmari)!! ...nu mai cauta service...monteaza-l tu ... si poat rezolvi altfel de stampila ... !!
ven`u is offline   Reply With Quote
Old 07-03-08, 11:36   #24
andrei_hrz

Stage 4
 
andrei_hrz's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 288
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Default Re: Service

da mai exista magazinu acela dar tie iti trebuie o stampila de un servis autorizat de firma respectiva sau orice servis autorizat asta de firma producatoare. si crede-ma ca nu e asa simplu sa montezi un casetofon (nu te supara pe mine ca zic asa dar orice poate pune un plus si un minus si sa mearga)exista un polaritate si la boxe si multe alte chichite sa mearga ca la carte.
andrei_hrz is offline   Reply With Quote
Old 07-03-08, 11:47   #25
popicashow

Stage 1
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 16
Default Re: Service

deci ideea este k in Kitul de la cass am cablurile cu mufele care se potrivesc perf pe masina(acum am tot un Sony,da e mai vechi<2004>) nu tre decat sa-l imping cu suportu in lacasul ptr cass....asta e tot....credeti k e vreo problema in acest sens?sunt doua mufe ...una cu 8 pini,una cu 5 park ...sunt identice cu cele pe care le am acum...iar leg initiale au fost facute in service la Dacia,deci ce spuneti?
popicashow is offline   Reply With Quote
Old 07-03-08, 11:49   #26
ven`u

Stage 5
 
ven`u's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,069
Member of:
[Opel]
Default Re: Service

a intrat domn`profesor ...nu mai comentez )
ven`u is offline   Reply With Quote
Old 07-03-08, 11:49   #27
popicashow

Stage 1
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 16
Default Re: Service

si ref la ce mi-a recomandat firma producatoare....nu a dat indicatzii despre folosirea vreunui atelier in special,ci sa fie doar autorizat,indif de numele lui...credetzi k pot sa merg in centru acolo sa-mi dea aia o stampila si sa le dau banu?
popicashow is offline   Reply With Quote
Old 07-03-08, 11:51   #28
andrei_hrz

Stage 4
 
andrei_hrz's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 288
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Default Re: Service

da stiu ce zici tu merge sunt mufe ISO si sunt pini standardizati nu are cum sa fie inversat ceva. da cea cea cu 8 pini(4 boxe cu cate un plus si minus) e cea petru boxe iar cea cu 5 pini face alimentarea.servis autorizat nu cred ca este acelas lucru cu magazin cu electronice, mai bine te duci la un servis si vb pe acolo cum sa pui stampila si cinstesti si tu ca doar suntem in tara tuturor posibilitatilor.

Last edited by andrei_hrz; 07-03-08 at 11:54.
andrei_hrz is offline   Reply With Quote
Old 07-03-08, 11:52   #29
popicashow

Stage 1
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 16
Default Re: Service

multumesc d-nule Andrei
popicashow is offline   Reply With Quote
Old 07-03-08, 11:59   #30
ven`u

Stage 5
 
ven`u's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,069
Member of:
[Opel]
Default Re: Service

io ti-am zis ca a intrat domn`profesor...
ven`u is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -